Ako cvičiť bez zadýchania?

Keď sa už konečne rozhodneme spraviť čosi pre svoju postavu, nájdeme si snáď tisíc dôvodov, aby sme sa tomu opäť vyhli. Treba poutierať prach, treba ísť umyť riady, treba vyvenčiť psa – tisíc dôvodov, prečo neísť cvičiť. Neotáľajte s cvičením, pretože sa môže stať, že vaše nové kladky zapadnú prachom a vy si ani raz na nich nezacvičíte. A potom sa nestačíte čudovať, odkiaľ sa vzali tie kilá navyše.

Skúste začať s cvičením na žinenke

Schudnúť vám pomôžu cviky na priestrannej žinenke. Klasické brušáky sú niekedy lepšie ako tri hodiny strávené pri rotopédoch. Samozrejme, rotopédy sú fajn. Spevňujú však svaly na nohách, nie brušné svalstvo, ktoré je najviac náchylné na priberanie. Aby ste sa ale nezadýchali, skúste denne minimálne päťdesiat brušákov. Ak chcete, robte ich s odstupom. Ak preferujete jógu, kúpa žinenky bude pre vás výhodná. Je lepšie, keď cvičíte na mäkkom povrchu ako na tvrdej podlahe.

Vyskúšajte skákanie na trampolíne

Ak chcete schudnúť, vynikajúcou pomôckou bude pre vás aj trampolína. Nakoľko vám v interiéri nezaberie veľa miesta, oceníte jej prítomnosť. Okrem toho, že budete chudnúť, zabavíte sa aj s ratolesťami (ak nejaké máte). Pre detičky je trampolína zábavou, pre dospelých zase skvelý cvičiaci prostriedok.

Bicyklujte vnútri alebo vonku

Môžete skúsiť stacionárny, avšak skôr využijete klasický cestný alebo horský. Spravte si s partnerom cykloturistiku a spoznávajte dosiaľ ešte neobjavené miesta. Dokonale si spevníte zadok, stehná a lýtka. Odporúčame tam 60 km na začiatok. Potom môžete samozrejme pridávať. Môžete si zvoliť buď bicyklovanie na klasických cestách, alebo po horských chodníčkoch. Ako vám vyhovuje.

Začnite plávať

Chodievajte na plaváreň počas zimných mesiacov. Pomôže vám to spevniť mľandravé brušné svalstvo a ramená. Okrem plávania vyskúšajte aj vodné cviky. Stačí len pohľadať na internete. Permanentka na plaváreň vás nebude stáť veľa. Plávanie je skvelé cvičenie, pri ktorom sa nezadýchate.

Dajte o nás vedieť svojim priateľom.
  • Dátum pridania: 2016-09-17 09:29:52
  • Autor: Marek Loduha
  • Zdroj: žiadny

Reklama na GymMaster.sk

Prostredníctvom reklamy na GymMaster.sk máte možnosť rýchlo a efektívne propagovať svoje podnikanie, značku alebo produkt.

Dozvedieť sa viac