ARNOLD GYM CHALLENGE - pre mužov, ktorí majú radi výzvy

Väčšina mužov miluje výzvy. Veď prečo by nie? Generácie lovcov a dobyvateľov, ktoré máme zapísané v génoch, majú dnes málo možností prejaviť sa.Na ich podporu sa ale môžeme spoľahnúť pri tréningu, keď hľadáme každý deň motiváciu ísť cvičiť a makať naplno. Keď sa muž rozhodne, že prijme výzvu a prekročí svoje hranice, až vtedy zistí, koľko sily a energie v sebe ukrýva a ako rýchlo dokáže napredovať, keď naozaj chce. Preto sú dnes rôzne 30-dňové fitness výzvy také populárne.

30-dňové výzvy majú svoje chyby

Možno ste už počuli alebo čítali o tom, že napriek svojej popularite nie sú takéto výzvy najlepším spôsobom, ako sa dostať do formy. Už len to, že výzva je pre každého človeka rovnaká (čiže 60-kilový chlap, čo naposledy cvičil na telocviku pred 10 rokmi bude robiť to isté ako svalovec, ktorý si dáva každý deň do tela) vás musí presvedčiť, že to nie je až taký elegantný nápad. Ak sa vám aj úroveň cvikov trafí do vašej kondičnej úrovne, problém je, že výzva vás začne po nejakej dobe nudiť, lebo cviky sú stále rovnaké a ako sa posúvate ďalej, čas cvičenia sa stále zväčšuje. Keď sa vám nakoniec predsa len výzvu podarí dokončiť a tešíte sa, aký ste po 30 dňoch urobili pokrok, forma vám možno začne po nejakej dobe odchádzať, pretože je ťažké udržať intenzitu cvičenia dlhodobo na tak vysokej úrovni, ako v posledné dni výzvy. Ak ste už nejakú podobnú výzvu plnili, možno viete, o čom hovorím.

Fitness výzvy efektívnejšie

My máme výzvy radi, takže sme si už niekoľko z nich vyskúšali. Chceli sme ale niečo viac premyslené a efektívnejšie. Napadlo nás, ako zdokonaliť fitness výzvy tak, aby sme mohli naplno využiť ich motivačný potenciál v tréningu. Cieľom bolo, aby nás cvičenie viac bavilo a aby sme rýchlejšie dosiahli pokroky, ktoré sme si predsavzali. Vytvorili sme výzvu Arnold Gym Challenge špeciálne pre mužov, ktorí posilňujú a snažia sa naberať svalovú hmotu. Táto výzva je postavená na úplne inom princípe ako bežné 30-dňové výzvy a má  oproti nim niekoľko výhod.

V prvom rade má 3 stupne, z ktorých si každý môže sám vybrať, akú úroveň si momentálne trúfa dosiahnuť. Motivujúce ciele si tak nájdu úplní začiatočníci, aj skúsení borci. Keď sa vám podarí splniť nižší stupeň, nezačnete stagnovať, lebo výzva skončila a s ňou sa stratila aj motivácia. Môžete sa jednoducho rozhodnúť prejsť o úroveň vyššie. Ďalšou výhodou je, že v tejto výzve nie je stanovené, ako má vyzerať každodenný tréning, čiže každý môže cvičenia obmieňať, ako mu to práve vyhovuje a neunudiť sa v stereotype. Princípom výzvy je sledovanie maximálnej sily, akú je muž schopný vyvinúť v rôznych svalových partiách tela pomocou základných cvikov, ktoré pozná každý, kto cvičí so závažiami – drep, deadlift, bicepsový zdvih, bench press a shoulder press. Každý stupeň má presne určené, koľko toho máte zodvihnúť v danom cviku, aby ste splnili úlohu. Jednotlivé ciele sú stanovené podľa silových štandardov vytvorených na základe testovania tisícok mužov a berú do úvahy vašu hmotnosť. Arnold Gym Challenge vám nediktuje, ako rýchlo máte danú úroveň dosiahnuť. Stanovíte si svoje vlastné tempo a svoj vlastný deadline.

Naša výzva je špecifická ešte v niečom – nie je to len abstraktná výzva, ktorú si človek drží iba v hlave. Dali sme jej hmotnú podobu, aby ste na ňu tak ľahko nezabudli. Spojili sme dve veci, čo na cvičenie potrebujeme - motiváciu k cvičeniu a športové oblečenie. Text výzvy sme vytlačili na športové tričko, takže ho stále môžete vidieť pred sebou a zároveň sa tak môžete aj popýšiť svojimi výkonmi. Ďalším novým prvkom je možnosť si cvičebné ciele postupne odškrtávať fixkou na textil, až kým nebudú postupne všetky splnené. Keď vás v ňom uvidia známi, výzva bude oficiálna a už z nej nebudete môcť tak ľahko vycúvať. Po odškrtnutí všetkých cieľov vám tričko stále zostane a určite budete na seba tak trochu hrdý vždy, keď si ho oblečiete. Možno je to ješitné, ale kto z nás sa v dobe facebooku občas rád nepochváli svojimi úspechmi?

Tričká s výzvou INSPIREE

Ak teda radi súťažíte, či už s inými, alebo aj sami so sebou, prekonávate sami seba a dosahujete svoje ciele, naša filozofia by vám mohla byť blízka. Vyrábame originálne oblečenie pre aktívny životný štýl. Používame kvalitné športové materiály a trvácnu potlač, takže tričko vydrží dlho. Naše tričká s fitness výzvami sú na trhu len niekoľko týždňov, no už sa stretli s veľmi pozitívnym ohlasom fitness nadšencov aj trénerov. Okrem Arnold Gym Challenge sme vytvorili aj niekoľko iných výziev pre milovníkov aktívneho životného štýlu, ktoré si môžete pozrieť na www.inspiree.sk.

Športové tričko s výzvou

Dajte o nás vedieť svojim priateľom.
  • Dátum pridania: 2018-03-21 22:03:36
  • Autor: Roman R.
  • Zdroj: www.inspiree.sk

Reklama na GymMaster.sk

Prostredníctvom reklamy na GymMaster.sk máte možnosť rýchlo a efektívne propagovať svoje podnikanie, značku alebo produkt.

Dozvedieť sa viac