Výhody cvičenia s činkami

Aké sú výhody cvičenia s činkami?

Vyše polovica ľudí, ktorí začínali s cvičením, volili nesprávne techniky. A práve nesprávne techniky spôsobili nechuť do ďalšieho cvičenia. Ak nechcete stratiť motiváciu a chcete, aby cvičenie bolo účinné už po krátkej dobe, je nevyhnutné, aby ste do svojho cvičiaceho plánu zahrnuli cvičenie s činkami. Aké sú ale výhody cvičenia s činkami? Takéto.

Nízke ceny a variabilita

Činkové sety sú pomerne lacné a práve preto sa mnohí z nás uchyľujú ku kúpe práve tohto cvičiaceho nástroja. Nielenže sú lacné, ale sú aj variabilné. Môžete ich využívať na precvičenie akéhokoľvek svalu. Na rozdiel od fitness strojov existuje množstvo cvikov s činkami. Môžete si dovoliť experimentovať.

Pri cvičení s činkami zapájate do cvičenia viac svalov. Tým pádom nemáte problém dosiahnuť väčší nárast svalovej hmoty. Na precvičenie tela z viacerých uhlov vám postačí jedna činka s viacerými činkovými kotúčmi.

Sú skladné a ušetria vám náklady

Poznáte to. Aj keď necvičíte na fitness stroji, stále vám v domácnosti zaberá príliš veľa miesta. Ak nechcete každý deň svoj fitness stroj obchádzať alebo z neho robiť vešiak, skúste si radšej voliť skladnejšie cvičiace nástroje – napríklad činky. Okrem toho vám neraz ušetria náklady, ktoré by ste museli vynaložiť nielen na vstupenku do fitness centra, ale aj na cestovanie.

Môžete ich striedať

Okrem nízkej ceny a vysokej variability je veľkou výhodou aj možnosť ich striedať. V prípade, že vám nevyhovujú jednoručky, vyberiete si obojručky alebo len vymeníte ľahšie činkové kotúče za ťažšie. Okrem toho si môžete kúpiť vzpieračské tyče, činky na aerobic alebo kettlebell, ktoré sa využívajú na precvičenie chrbtového svalstva.

Cvičiť s činkami môžete aj doma bez toho, aby vás niekto obmedzoval a hlavne, vyhnete sa tak nepríjemnej hudbe, ktorú musíte dobrovoľne nasilu počúvať vo fitness centre. Ak máte záujem o nové činky, navštívte web okfitness.sk. Potom bude všetko OK.

Dajte o nás vedieť svojim priateľom.
  • Dátum pridania: 2016-08-23 20:48:52
  • Autor: Marek Loduha
  • Zdroj: žiadny

Reklama na GymMaster.sk

Prostredníctvom reklamy na GymMaster.sk máte možnosť rýchlo a efektívne propagovať svoje podnikanie, značku alebo produkt.

Dozvedieť sa viac